قوانین

قوانین ۱۳۹۷-۲-۲۳ ۱۳:۲۵:۳۲ +۰۰:۰۰

لطفا قبل از سفارش و استفاده از خدمات شیراز وب، به موارد زیر توجه نمایید:

A) ثبت نام در شیراز وب:

 1. وارد کردن نام و نام خانوادگی حقیقی و شماره تماس صحیح و مشخصات کامل، صحیح و دقیق توسط سرویس گیرنده، در زمان ثبت نام الزامی است. در هر زمان که مشخص شود مشخصات شخص خریدار/سرویس گیرنده ناقص، مستعار، جعلی و یا اشتباه بوده، شیراز وب میتواند تمامی سرویس های ایشان را بدون اطلاع قبلی غیرفعال یا حذف کند و هیچ هزینه ای برگشت داده نمی شود. همچنین کلیه عواقب و خسارات حاصل از ارائه اطلاعات ناقص بر عهده سرویس گیرنده بوده و شیراز وب مسئولیتی در این زمینه ندارد.
 2. شیراز وب هیچگونه تعهدی به ارائه سرویس و پشتیبانی به کاربران با اطلاعات حساب کاربری ناقص، مستعار و یا جعلی ندارد.
 3. ثبت نام در شیراز وب و استفاده از سرویس ها به منزله ی پذیرفتن تمامی شرایط و قوانین موجود در این صفحه بطور عموم، و شرایط خاص موجود در دیگر صفحات از جمله صفحه ی مربوط به سفارش و مشخصات و امکانات هر سرویس می باشد.
 4. توجه داشته باشید شیراز وب فقط به شخص خریدار سرویس، پشتیبانی و پاسخ می دهد و از پاسخ به اشخاصی که با واسطه از شیراز وب سرویس دارند معذوریم.
 5. با توجه به اینکه تمامی اطلاعات سرویس های شما از طریق کنترل پنل شیراز وب شما قابل دسترسی است، زمان ثبت نام از رمز هایی استفاده کنید که حدس زدن آن مشکل باشد و همچنین رمز خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. در صورت هک شدن پنل یا ایمیل شما و دسترسی افراد غیرمجاز به پنل و ایجاد هرگونه تغییر یا انتقال، شیراز وب مسئولیتی نمی پذیرد و مراتب را باید از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید.
 6. هر کاربر فقط یک بار می تواند ثبت نام کند. ثبت نام با نام کاربری های مختلف برای یک شخص غیرمجاز است.
 7. در هر زمان ممکن است برای تائید هویت از کاربر درخواست مدارک شناسایی شود، در اینصورت کاربر باید ظرف مدت تعیین شده اقدام به ارسال مدارک نماید.
 8. امکان حذف حساب کاربری در شیراز وب وجود ندارد.
 9. مسئولیت صحت اطلاعات درج شده در حساب کاربری مشتریان و اطلاعات سفارشات مشتریان بر عهده خود مشتری بوده، و شیراز وب هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.

B) استفاده از سرویس ها:

 1. استفاده از سرویس ها برای انجام فعالیت هایی از قبیل Denial of Service ممنوع می باشد و سایت خاطی بدون اطلاع قبلی غیرفعال یا حذف می شود.
 2. انتشار مطالب و محتوای ضد اخلاقی، سوء استفاده، توهین به شخص یا اشخاص و … ممنوع می باشد و سایت خاطی بدون اطلاع قبلی غیرفعال یا حذف می شود.
 3. ارسال ای میل های حجیم تبلیغاتی (Spam) ممنوع می باشد و سایت خاطی بدون اطلاع قبلی غیرفعال می شود.
 4. سرویس ‌گیرنده متعهد می‌شود که از سرویس‌های خود برای نفوذ، اختلال، خراب‌کاری و به دست آوردن غیرقانونی اطلاعات در شبکه اینترنت به هیچ نحوی استفاده نکند و هیچ‌گونه نرم‌افزار کنترل و بازدید از شبکه (Network Monitoring and Surfing Tool) را بدون تایید قبلی از سرویس‌دهنده بر روی سرور‌های خود نصب نکند.
 5. در تمامی سرویس ها رعایت قوانین بین المللی کپی رایت الزامی است.
 6. سرویس ‌گیرنده متعهد می‌شود در استفاده از سرویس‌های ارائه شده، قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و قوانین جهانی تجارت الکترونیک را رعایت نماید. بدیهی است کلیه مسئولیت‌های ناشی از استفاده‌های غیرمجاز برعهده سرویس‌گیرنده خواهد بود.
 7. به دلیل قرارگیری سرور های میزبانی وب (هاست) شیراز وب در اروپا و آمریکا، ارائه سرویس میزبانی وب به وب سایت هایی با دامنه .ir و یا دامنه با اطلاعات WHOIS ایرانی، اکیداً امکانپذیر نمی باشد. در صورت مشاهده استفاده از سرویس میزبانی وب (هاستینگ) شیراز وب برای سایت هایی با دامنه .ir و یا دامنه با اطلاعات WHOIS ایرانی، سرویس کاربر بلافاصله توسط دیتاسنتر مسدود شده و اطلاعات آن از سرور حذف می گردد. در این صورت، هیچگونه هزینه ای به کاربر عودت داده نخواهد شد. همچنین، کلیه عواقب و خسارات بر عهده سرویس گیرنده بوده و شیراز وب هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
 8. در سرویس های هاستینگ و نمایندگی، نصب هر برنامه ای که باعث بالا بردن بیش از حد بار CPU ، RAM یا دیگر منابع سرور شود ممنوع می باشد. در هر شرایطی اگر سایت شما بیش از حد از منابع سرور استفاده کند، به شما اطلاع داده می شود و در صورت رفع نشدن مشکل توسط شما و تکرار استفاده ی بیش از حد از منابع سرور، سرویس دهی به سایت شما بصورت کامل قطع خواهد شد. در این صورت هیچ هزینه ای برگشت داده نمی شود. همچنین اگر مصرف سایت بگونه ای باشد که برای دیگر سایت ها مشکل یا اختلال ایجاد کند، ممکن است ابتدا سرویس غیرفعال شود سپس جهت رفع مشکل به شما اطلاع رسانی شود.
 9. آپلود و اجرای فایل های مخرب، ویروس، شل و …، تلاش در دسترسی به فایل های دیگران، تلاش در دسترسی به دیگر سیستم های موجود در شبکه، تلاش برای نفوذ به سیستم دیگر شبکه ها، بلافاصله موجب غیرفعال شدن سرویس شما خواهد شد.
 10. سایت های آموزش هکینگ و امنیت شبکه و تالارهای گفتگو در این زمینه ها، در شیراز وب میزبانی نمی شود.
 11. شیراز وب در قبال امنیت و سلامت رمز هایی که برای ورود به بخش مدیریت یا کنترل پنل (سی پنل، سایت های طراحی شده و …) بصورت اتوماتیک یا دستی ساخته و برای کاربر ارسال می شود هیچ مسئولیتی ندارد. اگر احساس می کنید رمز از امنیت کافی برخوردار نیست لطفا آن را تغییر دهید.
 12. در صورت استفاده ی غیرمجاز از سرویس، شیراز وب می تواند دیگر سرویس های شما را نیز بدون اطلاع قبلی غیرفعال کند.
 13. در صورت غیرفعال شدن سرویس به دلیل استفاده ی غیرمجاز، برای فعال سازی (در صورت صلاحدید بخش پشتیبانی شیراز وب) سرویس خاطی جریمه خواهد شد. در هر صورت برای فعال سازی یا ارائه ی بک آپ جهت انتقال، جریمه دریافت خواهد شد.
 14. اگر سرویسی به دلیل استفاده ی غیر مجاز، غیرفعال یا حذف شود، هزینه ی آن برگشت داده نمی شود.
 15. تمام سرویس های میزبانی شیراز وب ۲۴ ساعت گارانتی بازگشت وجه برای تست دارند. تمام مبلغ پرداخت شده برای سرویس بدون کسر هزینه (با شرط اجرای قانون بعدی) در آخر ماه برگشت داده میشود. بجز مبالغی که بانک بعنوان کارمزد کسر میکند (مثل کارمزد کارت به کارت – در صورت وجود) (مبلغ دامنه قابل برگشت نیست).
 16. اگر کاربر قبلاً سرویسی را گرفته و تست کرده باشد و در ۳ ماه اخیر از گارانتی بازگشت وجه استفاده کرده باشد، درصورت استفاده مجدد از گارانتی بازگشت وجه، ۲۵% از مبلغ پرداختی (حداقل ۱۰ هزار تومان) کسر و مابقی برگشت داده میشود. البته درصورتی که سرویس مشکلی فنی داشته باشد و کاربر بدلیل مشکلات فنی قصد لغو سرویس را داشته باشد هیچ هزینه ای کسر نمیشود.
 17. درصورتی که از سرویس سوء استفاده شود (مثل ارسال اسپم، اجرای فایل های مخرب، جعل یا کلاه برداری، توهین به اشخاص، ادیان و … و هر عملی که خلاف مقررات شیراز وب باشد) گارانتی بازگشت وجه مشمول سرویس نخواهد شد.
 18. برای بازگردانی نسخه ی پشتیبان، ابتدا تمام محتویات فعلی سایت حذف می شوند سپس بک آپ بازگردانی می شود. اگر حتی ۱% بک آپ مشکل داشته باشد و بازگردانی انجام نشود و احیانا موجب از دست رفتن فایل ها یا بانک اطلاعاتی شود، هیچ مسئولیتی متوجه ی شیراز وب نخواهد بود. می توانید قبل از درخواست بازگردانی از اطلاعات مهم نسخه ی پشتیبان بگیرید و در مکان مطمئن ذخیره کنید.
 19. در صورت هک (Deface) شدن هرکدام از صفحات سایت شما، شیراز وب می تواند سایت شما را بدون اخطار قبلی غیرفعال کند و در صورت برطرف نشدن مشکل و تکرار این موضوع سایت بکلی غیرفعال خواهد شد. در اینصورت هزینه برگشت داده نمیشود.
 20. نصب و استفاده از فیلتر شکن بر روی سرویس ها ممنوع می باشد.
 21. در صورت فیلتر شدن سایت، حداکثر ظرف ۲هفته باید سایت رفع فیلتر شود در غیر اینصورت شیراز وب می تواند سرویس دهی به سایت فیلترشده را قطع کند.
 22. استفاده از زیردامنه ها و پارک کردن دامنه های رایگان و غیر رایگان و دیگر کارها برای دور زدن سیستم فیلترینگ مخابرات ممنوع می باشد و به جای این کار باید سایت رفع فیلتر شود.
 23. استفاده از روبات (برنامه هایی که بطور خودکار و زمان بندی شده کار خاصی را انجام می دهند – مثلا برنامه‌هایی که مطالب را از دیگر سایت‌ها کپی می‌کنند) اگر در برای استفاده شخصی و محدود باشد و منجر به استفاده بیش از حد از منابع نشود اشکال ندارد، در غیر‌اینصورت موجب مسدود شدن سرویس می شود.
 24. تنظیمات سرویس های شیراز وب بصورتی انجام شده که بیشترین سازگاری را با برنامه ها، Framework ها و CMS های معروف و پرکاربرد داشته باشد. ولی تضمینی برای سازگاری با تمام برنامه ها و CMS ها و فریمورک ها وجود ندارد.
 25. باتوجه به اینکه امکان ذکر کردن تمام مشخصات هاست ها در صفحه سفارش یا صفحات مرتبط به آن وجود ندارد و یا ممکن است مورد خاص یا مورد مهمی از قلم افتاده باشد، اگر تنظیم خاصی مد نظر شماست یا سوالی در مورد سرویس یا امکانات و محدودیت های آن دارید و یا امکاناتی میخواهید که در مشخصات سرویس (یا دیگر صفحات مرتبط با آن محصول) ذکر نشده، قبل از خرید با ما تماس بگیرید یا تیکت ارسال کنید تا رفع ابهام شود.
 26. نصب و استفاده از هر نوع روبات یا اسکریپت خبر خوان و rss خوان و روبات هایی که مطالب را بصورت خودکار یا زمان بندی شده از دیگر سایت ها کپی میکنند غیرمجاز است.
 27. استفاده از اسکریپتهای رپید لیچ و ارسال ایمیل انبوه و چت روم ها و آپلودسنتر در سرویس میزبانی غیر مجاز می باشد و در صورت مشاهده سرویس مورد نظر مسدود می شود.
 28. ارائه آموزش، راهنمایی و رفع اشکال در زمینه Framework های زبان های برنامه نویسی، سیستم های مدیریت محتوا و زبان های طراحی و برنامه نویسی از حیطه مسئولیت خدمات پشتیبانی هاست شیراز وب خارج است.
 29. اگر سرویس مورد استفاده سرویس گیرنده به دلیل تحریم ایران از طرف دول خارجی مسدود گردد، سرویس دهنده هیچ مسئولیت در مورد تحریم و … ندارد اما تمامی تلاش خود جهت باز پس گیری حقوق سرویس گیرنده را انجام خواهد داد.
 30. به منظور پیشگیری از اعمال اثر تحریم های بین المللی بر دامنه های کاربران ایرانی، ممکن است قبل از ثبت، در هنگام ثبت و یا پس از ثبت دامنه کاربران، شیراز وب تغییرانی را در اطلاعات شناسایی و WHOIS دامنه ایشان اعمال نماید.
 31. بسته به شرایط موجود در زمان ثبت دامنه، شرایط و قوانین Registrar ثبت کننده دامنه، پسوند دامنه مورد نظر و دلایلی دیگر، ثبت دامنه ممکن است به صورت آنی انجام نشده و با تاخیر انجام پذیرد.
 32. کاربران موظفند که قبل از اقدام به ثبت دامنه، در مورد شرایط و قوانین ثبت آن دامنه (و پسوند آن) اطلاعات لازم را از مراجع و منابع معتبر مربوطه کسب نمایند، و شیراز وب تعهدی در این زمینه ندارد. در صورت عدم انجام مطالعه لازم از طرف کاربر در مورد شرایط و قوانین ثبت دامنه با پسوند مورد نظر، کلیه عواقب و خسارات ناشی از آن بر عهده ی کاربر می باشد.

C) مسائل مالی

 1. اگر درخواست برگشت وجه یا واریز مبلغ پورسانت به موجودی یا حساب بانکی داشته باشید، عملیات بازگشت وجه ۳ روز تا ۱ ماه طول می کشد.
 2. پس از سفارش و پرداخت وجه مربوط به آن، سفارش غیر قابل لغو می باشد.
 3. مبلغ دامنه های لغو شده به موجودی شما در شیراز وب اضافه می شود و به حساب بانکی واریز نخواهد شد.
 4. مبلغ موجودی پنل شما در شیراز وب قابل بازگشت به حساب بانکی نیست مگر مبالغی که از طریق معرفی دیگران و کسب درآمد به حساب شما اضافه شده است.
 5. با توجه به نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر قیمت دامنه های بین المللی، تعرفه دامنه ها ممکن است هر لحظه دچار تغییر شود. بنابراین پس از ثبت سفارش خدمات دامنه و پرداخت فاکتور، آن مشتری موظف است نسبت به انجام سریع مراحل بعدی اقدام نموده و از تکمیل سفارش خود اطمینان حاصل نماید، و در صورت بروز هرگونه مشکل، در اسرع وقت به بخش ثبت دامنه اطلاع دهد.
  در صورت بی توجهی به این مهم و افزایش تعرفه سرویس، مشتری ملزم به پرداخت هزینه مابه التفاوت می باشد.
 6. اگر دامنه مورد نظر شما شامل فروش ویژه باشد، بایسته است که پس از ثبت سفارش و پرداخت فاکتور، نسبت به ثبت خودکار آن دامنه اقدام کنید. در صورت عدم تکمیل فرآیند ثبت دامنه تا قبل از پایان زمان فروش ویژه، مشتری ملزم به پرداخت هزینه مابه التفاوت می باشد.
 7. امکان انتقال موجودی یک کاربر به کاربر دیگر وجود ندارد.
 8. درخواست های واریز وجه یا واریز پورسانت فقط به حساب بانکی با مشخصات کاربر ثبت نام شده واریز می شود. از واریز وجه به حساب دیگر اشخاص و واریز وجه در صورتی که مشخصات ثبت نامی اشتباه باشد معذوریم.
 9. در صورت درخواست واریز وجه به کارت/حساب بانکی، کلیه کارمزد های انتقال وجه (مثل کارمزد انتقال کارت به کارت و غیره) و سایر هزینه های جانبی، از موجودی کاربر کسر می گردد. حداقل کارمزد واریز وجه برای مبالغ تا سقف یک میلیون تومان، مبلغ هزار تومان و حداقل مبلغ کارمزد برای انتقال وجه تا سقف ۱۰ میلیون تومان، مبلغ ۵ هزار تومان می باشد. مبلغ کارمزد جهت انتقال وجوه بالای ۱۰ میلیون تومان، با توجه به شرایط روز از طرف شیراز وب به کاربر متقاضی اعلام میگردد.
 10. درخواست واریز وجه به حساب بانکی صرفا از طریق واریز به کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکانپذیر است.
 11. برای برگشت وجه به حساب بانکی، بسته به صلاحدید شیراز وب، ممکن است که کاربر تائید هویت شود (صحت شماره موبایل، شماره تلفن ثابت و نام و نام خانوادگی و دیگر اطلاعات هویتی).
 12. اگر مبلغی در موجودی شما برای مدتی باقی بماند، یا مبلغی در سایت واریز کنید و به اشتباه تائید نشود یا به هر دلیلی وجه شما نزد ما برای مدتی باقی بماند، آن مبلغ بصورت قرض الحسنه نزد شیراز وب  محفوظ است و هیچ سودی به آن تعلق نخواهد گرفت.
 13. استرداد وجه، واریز وجه و یا واریز پورسانت صرفا به حساب بانکی با نام و مشخصات دقیق و همسان با نام و مشخصات شخص ایجاد کننده حساب کاربری انجام می پذیرد.
 14. درخواست های استرداد وجه، واریز وجه و یا واریز پورسانت برای حساب های کاربری با اطلاعات ناقص، جعلی و مستعار اکیداً انجام نمی پذیرد.

D) پشتیبانی

 1. در حال حاضر پشتیبانی فقط از طریق تیکت انجام می شود و پشتیبانی تلفنی وجود ندارد.
 2. با توجه به اینکه درخواست های پشتیبانی نیاز به بررسی و وقت زیادی دارند، برای مشکلات هاست و دامنه و درخواست های پشتیبانی لطفا فقط از طریق بخش تیکت ها در شیراز وب مشکلات و درخواست های خود را ارسال کنید و از تماس تلفنی خودداری نمایید.
 3. پشتیبانی شیراز وب فقط در زمینه های زیر درخدمت شما خواهد بود: سوالات و مشکلات هاست و دامنه هایی که از شیراز وب گرفته اید، خرید هاست و یا دامنه و مشکلات سایت های طراحی شده توسط گروه طراحی وب سایت شیراز وب و نه سایت هایی که شما راه اندازی کرده اید یا بصورت رایگان (یا فقط با پرداخت هزینه ی نصب) به درخواست شما توسط شیراز وب راه اندازی شده اند. به دیگر درخواست ها پاسخ داده نمی شود.
 4. مدت زمان پاسخ به تیکت های پشتیبانی معمولا کمتر از ۱ ساعت و حداکثر ۴۸ ساعت است. در شرایطی که شبکه ی اینترنت، برق یا … دچار مشکل شود، تا برطرف شدن مشکل و ارتباط مجدد با سایت، زمان پاسخ گویی نامعلوم خواهد بود.
 5. پشتیبان گیری از کلیه ی فایلها و بانک های اطلاعاتی سایت های مشتریان و نمایندگان بصورت دوره ای و اتوماتیک انجام می گیرد. استفاده از نسخه های پشتیبان فقط برای مشکلاتی که از سمت ما صورت می گیرد می باشد. با توجه به اینکه بک آپ ها توسط سیستم و بصورت نرم افزاری گرفته و ذخیره می شوند، اگر چه در ۹۹% موارد بک آپ ها سالم و بدون نقص هستند، هیچ تضمینی در رابطه با موجود بودن و کامل بودن بک آپ سایت ها وجود ندارد. در صورت درخواست مشتری برای بازگردانی نسخه ی پشتیبان، هزینه ی بازگردانی دریافت می شود. همچنین در صورت درخواست لینک بک آپ هاست ویندوز یا بازگردانی آن، هزینه ی آن دریافت خواهد شد.
 6. توجه داشته باشید بک آپ ها توسط سیستم، بصورت رایگان و برای اطمینان هرچه بیشتر گرفته می شوند و مشتریان کاملا مسئول تهیه و نگهداری نسخه ی پشتیبان سایت خود هستند. در صورتی که در مواردی نیاز به بازکردانی اطلاعات مشتری بود و بک آپ های سیستم بدرستی عمل نکرد، شیراز وب هیچ مسئولیتی نمی پذیرد.
 7. شیراز وب ممکن است بنا به صلاح دید مدیر سرور برای رفع مشکلات امنیتی و بالا بردن قابلیت های سرور، در زمان های مشخص یا نامشخص اقدام به بروز رسانی نرم افزار های سرور (مانند php، وب سرور، mysql و …) نماید. این وظیفه ی صاحب سایت است که نرم افزار ها و اسکریپت های نصب شده روی سایت خود را برای سازگاری با نسخه های جدید وب سرور و … بروز نگه دارد.

E) تمدید سرویس:

 1. چند روز قبل از اتمام سرویس از طرف شیراز وب و بصورت خودکار برای شما ایمیل یادآوری جهت تمدید ارسال می شود. با اینکه یادآوری ها چندین بار در روزهای مختلف ارسال می شوند، در صورتی که مشکلی در ارسال یا دریافت ایمیل یادآوری پیش آید، مسئولیت دریافت نشدن ایمیل با شیراز وب نخواهد بود و شما موظفید در زمان مقرر، اقدام به تمدید سرویس نمایید.
 2. در صورت تمدید نکردن بموقع سرویس یا دامنه، شیراز وب می تواند سرویس شما را غیرفعال یا حذف کند و هیچ تعهدی در قبال موجود بودن اطلاعات سرویس شما وجود ندارد. همچنین برای فعال سازی یا بازگرداندن بک آپ (در صورت موجود بودن) هزینه ی فعال سازی دریافت خواهد شد.
 3. قبل از تمدید، مشخصات سرویس ها و قوانین شیراز وب را مجددا مطالعه کنید. چون پس از تمدید طبق قوانین و مشخصات جدید سرویس دهی خواهد شد.
 4. در صورتی که قصد تمدید سرویس را ندارید، قبل از غیرفعال شدن سرویس از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورت تمدید نشدن و غیرفعال شدن سرویس نسخه پشتیبان ارائه نخواهد شد.
 5. بدیهی است پس از پایان مدت قرارداد در صورت تمایل به ادامه همکاری با شیراز وب، سرویس گیرنده می بایست با نرخ روز نسبت به پرداخت بهای سرویس ها اقدام نماید.

F) سایر قوانین:

 1. شیراز وب می تواند در هر زمان بدون اطلاع قبلی در متن این قرار داد تغییر ایجاد کند.
 2. تمامی کاربران شیراز وب با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت ، قوانین شیراز وب را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار نخواهد بود.
 3. تمامی خسارات وارد شده به شیراز وب از سمت کاربر به هر طریق از جمله عدم رعایت قوانین کشوری، درج مطالب غیر اخلاقی، فیلترینگ، حملات سایبری، هک و … به عهده کاربر خواهد بود و شیراز وب می تواند بدون هیچگونه اخطار قبلی نسبت به قطع دسترسی و یا عدم ارائه خدمات با اختیار خود و یا به دستور کتبی و یا شفاهی مراجع قضائی اقدام نماید.